13. kolo Lukavice – ZDELOV

Děkujeme p. Reichlovi za fotodokumentaci zápasu: Odkaz na fotbalfoto

Článek v Orlickém týdeníku (odkaz ZDE)

Sokol Lukavice – FC Zdelov 1963 1:1 (0:0) na pen. 5:4

Branky: 50. Janoušek Tomáš – 64. Novotný Jan.

Rozhodčí: Machač Libor – Nedvídek Miroslav, Knapek Jaroslav | ŽK: 15. R. Pross, 27. J. Tlapák, 55. D. Boško, 73. T. Šabata, 86. P. Drašnar – 39. J. Weisser, 77. R. Zeman, 82. J. Novotný, 86. M. Neubecker, 89. K. Řičař | diváků: 82.

Sokol Lukavice: V. Vaněček – T. Janoušek, J. Tlapák, T. Šabata, R. Pross, P. Drašnar, L. Nosek, M. Cvejn, J. Macháň, D. Boško, M. Kalousek.

FC Zdelov 1963: M. Vik – A. Lipenský, M. Bulavcsjak, D. Komárek, R. Dostálek, J. Weisser, R. Zeman, J. Novotný, R. Jedlička (53. K. Řičař), L. Hlaváč (53. M. Neubecker), M. Maňas.

M. Zeman (trenér FC Zdelov 1963): „Dnešní utkání hrubě ovlivnil hlavní rozhodčí Machač. Ne, že by chtěl ublížit jenom nám, ale od začátku až do konce ubližoval svými nepřesnými výroky všem, kdo na fotbal dorazil. Pokud se chtěl na hřišti zviditelnit, tak se mu to povedlo. Pískal nesmyslné fauly, které viděl hlavně jenom on, a 20 minut před koncem mu asi zamrzla píšťalka, když našeho útočníka v samostatném nájezdu fauloval stoper domácích, za což měl jít do sprch. V základní hrací době tedy pas skončil 1:1 a o druhém bodu rozhodly pokutové kopy. V těch kraloval gólman domácích „mág“ Vašek Vaněček“, a proto druhý bod zůstal v Lukavici.“