Sezóna: 2016/2017

Kangaroos — Bluebirds

Toto je ukázka Utkání. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na tvoji nástěnku ke smazání Utkání a vytvoření nového Utkání tvého obsahu. Bavte se!

Eagles — Kangaroos

Toto je ukázka Utkání. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na tvoji nástěnku ke smazání Utkání a vytvoření nového Utkání tvého obsahu. Bavte se!

14. Kolo Sokol Lukavice Sokol Žďár n.O.

Sokol Lukavice – Sokol Žďár n. O. 8:1 (3:1)

Branky:

3. Trejtnar Dominik, 11. Kalousek Miroslav, 42. Voltr Jan, 55. Trejtnar Dominik, 59. Šabata Tomáš, 66. Kalousek Miroslav, 81. Kalousek Miroslav, 90. Kalousek Miroslav – 38. Malijovský Petr.

Rozhodčí: Mucha Milan – Hrubý Miloš |

ŽK: hráno bez karet |diváků: 60.

Sokol Lukavice:

P. Brandejs – T. Janoušek, Z. Kába, M. Ehl, R. Pross, M. Kalousek, P. Drašnar (36. Thiel), L. Nosek, D. Trejtnar, R. Pazderník (57. L. Horníček), J. Voltr (57. T. Šabata).

Martin Lev (PR manažer Sokol Lukavice):

„Sobotní poslední zápas sezony na lukavickém Nou Camp nám vyšel parádně. Žďár přijel oslabený a od začátku to taky bylo vidět. Skóre otevřel již v 3. minutě Dominik Trejtnar, v 11. minutě se parádně z dálky trefil Míra Kalousek. Žďár se však nechtěl vzdát a v 38. minutě snížil na 2:1. Naši jistotu a klid zajistil v 42. minutě kapitán Jenda Voltr. Druhý poločas však už byl jen v naší režii. Kdy se opět trefil Dominik Trejtnar – 53. minuta. Další gól přidal střídající Tomáš Šabata v 59. minutě. No, a pak si parádně zatrénoval střelbu na bránu Míra Kalousek, který se trefil třikrát po sobě – 66., 81. a 90. minuta. Takže po zápase bylo co oslavovat. Parádní výsledek a i celkové umístění Lukavice v konečné tabulce na šestém místě, kdy jsme měli stejně bodů jako čtvrtý Kostelec a pátý Borohrádek, to vše přispělo k bujaré oslavě konce sezony 2016/2017 s hráči i fanoušky. Do příští sezony – tentokrát už snad bez placení vysoké kauce – Lukavice, olé!“

26. Kolo AFK Častolovice – Sokol Lukavice

AFK Častolovice, z.s.  4:1 Tělocvičná jednota Sokol Lukavice

(2:0)

Střelci: 5. Brandejs Michal, 19. Přikryl Tomáš, 54. Přikryl Tomáš, 58. Brandejs Jan – 81. Pazderník Robin

Tělocvičná jednota Sokol Lukavice:
 
# P Jméno ŽK ČK  
33 B Vaněček Václav      
2 Z Trejtnar Dominik      
3 O Janoušek Tomáš      
5 O Tlapák Jakub      
9 Z Cvejn Miroslav      
7 Z Kalousek Miroslav      
10 Z Pross Roman      
11 Z Drašnar Pavel      
14 Z Nosek Lukáš      
16 Ú Pazderník Robin      
17 Ú Voltr Jan [K]     77
  Náhradníci
1 B Brandejs Petr      
4 O Šabata Tomáš     77
Tým Střelec branky Druh gólu Čas
AFK Častolovice, z.s. Brandejs Michal Branka 5
AFK Častolovice, z.s. Přikryl Tomáš Branka 19
AFK Častolovice, z.s. Přikryl Tomáš Branka 54
AFK Častolovice, z.s. Brandejs Jan Branka 58
Tělocvičná jednota Sokol Lukavice Pazderník Robin Branka 81

25. Kolo Sokol Lukavice – SK Přepychy

Tělocvičná jednota Sokol Lukavice 5:3 Sportovní klub Přepychy, z.s.
(2:2)

Střelci: 3. Pazderník Robin, 34. Kába Zdeněk, 52. Trejtnar Dominik, 60. Trejtnar Dominik, 86. Drašnar Pavel – 24. Rejchrt, 28. Kinzel Josef, 87. Hejzlar Tomáš


Slovo PR Manažera k zápasu:

Fotbalová sobota byla plná koukatelných zápasů.
Nejdříve zápas na ČT sport mezi Kostelcem a Rychnovem, který si nezadal s přenosy z první ligy.
Nás potěšil Rychnov vítězstvím, i proto, že za Rychnov nastoupili čtyři hráči, Michal Drašnar, Roman Zajíček, Filip Stieber a Honza Vrána.
Posledně jmenovaný v Lukavici bydlí, ale ostatní za nás hráli, a doufáme že zase jednou, na starý kolena hrát budou.

V pět hodin jsme doma nastoupili proti Přepychám a bylo se na co dívat. Už ve třetí minutě se trefil Robin Pazderník.
Vyrovnání přišlo po dvaceti minutách a potom i naším vlastním přičiněním šli Přepychy do vedení.
Do poločasu jsme stihli vyrovnat díky parádní trefě Zdeňka Káby.
Druhý poločas byl už hlavně v naší režii, kdy se perfektně z přímáku trefil Dominik Trejtnar, který poté přidal ještě jeden gól. Pátý gól přidal Pavel Drašnar, který se probudil ze střeleckého spánku a skóroval potřetí ve třech zápasech za sebou, z čehož má nejen on, ale i my velkou radost , protože jeho zakletí na vstřelení gólu trvalo fakt dlouho.
Přepychy pak jen upravily na konečných 5:3 pro nás. Diváci a klobásy byli jako vždy perfektní, za což jim děkujeme.

Pro mě fotbalový zlatý hřeb na konec dne, byl zisk titulu mistra ligy pro Slavii Praha, na který jsme čekali dlouhých osm let o to větší radost z toho máme, SKS forever!

Do příštího těžkého zápasu v Častolovicích, Lukavice olé!!

 

24. Kolo FK Kostelec n.O. „B“ – Sokol Lukavice

Článek v orlickém týdeníku zde:

V netradičním termínu – v nedělním dopoledni – se v Kostelci utkali sousedé v tabulce. Domácí béčko hostilo Lukavici. Oba týmy měly za sebou prohru z minulého kola, proto fanoušci čekali, koho „nakopne“ vzájemný duel do závěrečných zápasů sezony.   

KOSTELEC N. O. – Mladý tým Kostelce má za sebou úspěšné jaro, když jej dokázala porazit pouze tři mužstva. To Lukavice nemůže chytit dech, aby dokázala udělat šňůru vítězných zápasů.

FK Kostelec n. O. B – Sokol Lukavice 1:3 (1:1)

Branky: 18. M. Hochmann (pen.) – 32. D. Trejtnar, 57. J. Voltr, 77. P. Drašnar.

Rozhodčí: Záliš Martin – Knapek Jaroslav, Machač Libor | ŽK: 65. J. Čihák, 85. M. Bořek – 18. R. Pross, 22. Z. Kába | diváků: 50.

FK Kostelec n. O. B: Kozel Jiří – Kaplan M., Bartoš J. (46. Bořek M.), Čihák, Krupka L. – Sameljak, Plocek M., Hochmann, Ježek – Žídek, Sejkora O.

Sokol Lukavice: Brandejs P. – Pross, Tlapák J., Janoušek (11. Pazderník), Nosek – Kába, Trejtnar D., Kalousek, Cvejn M. – Voltr (75. Thiel), Drašnar P.

Domácí fotbalisté měli v tabulce na Lukavici náskok tří bodů a do zápasu vlétli zhurta. Hned ve 4. minutě se obranou hostí prosmýkl Ondřej Sejkora, ale svá mířidla neměl seřízená a míč poslal vedle Brandejsovy branky. Aktivita byla na kopačkách Kostelce a hosté z Lukavice jako by byli v polospánku z brzkého začátku zápasu.

Ovšem domácí svoji aktivitu přetavili pouze v několik střeleckých pokusů, ale jak Kaplanův, tak Plockův „pozdrav“ skončil mimo „zařízení“ Brandejse. Velké problémy Lukavici dělal rychlík Sejkora, jenž v 17. minutě našlápl, ale k brance nedoběhl kvůli faulu lukavické obrany. Rozhodčí Záliš nezaváhal a správně ukázal na bílý puntík. Hochmann se z penalty nemýlil a poslal Kostelec do vedení – 1:0.

Od té doby však začali zápas kontrolovat hosté. První tutovku neproměnil Pazderník, jehož v 25. minutě vychytal J. Kozel. Lukavice se vyrovnání dočkala v 32. minutě, kdy se z pravé strany vydal do pokutového území Trejtnar a domácí obrana mu ustupovala tak dlouho, až mu nezbylo nic jiného, než vystřelit a srovnat stav na poločasových 1:1.

Druhá půle se hrála v režii Lukavice a z množství šancí se jako první ujalo ekvilibristické zakončení Voltra po přesném centru Kalouska – 1:2. Další svoji šanci Voltr „zabil“ do boční sítě, a aby toho nebylo málo, o malou chvíli později pouze vyprášil rukavice brankáře Kozla. Tři body pro Lukavici potvrdil Drašnar, jenž stejně jako Trejtnar v první půli prošel obranou Kostelce a míč uklidil k tyči – 1:3. Tento stav vydržel až do konce zápasu a Lukavice si tak zcela zaslouženě odvezla z Kostelce tři body.

ROZHOVORY:

Milan Bořek (trenér FK Kostelec n. O. B): „Nevyužili jsme velkou šanci v úvodu, přesto jsme šli do vedení. Dnes nás bylo se mnou pouze dvanáct. Máme zraněné hráče, někteří byli v práci a z áčka, které hraje odpoledne, jsme použít nikoho nemohli. Proto nastoupili dorostenci, ale ti měli včerejší zápas v nohách. Myslím si, že jsme v určitých pasážích byli techničtější, bohužel jsme se nedokázali dostat do koncovky.“

Začátek jste měli výborný. Čím to bylo, že jste pak vyklidili pole, zkušeností Lukavice nebo fyzičkou?

„Možná tak půl na půl. Ale spíš to bylo naší nezkušeností, protože jsme měli v sestavě pět dorostenců. S tím pak souvisí i nepřesnosti v kombinaci, špatné zpracování míče. Taky v koncovce nás Lukavice vyškolila.“

Josef Čihák (FK Kostelec n. O. B): „Prohra nás mrzí. Prvních dvacet minut jsme byli lepší, šli do vedení, jenže jsme dostali úplně zbytečný gól na jedna jedna. Od té doby to šlo s námi z kopce. V druhém poločase to už bylo trápení. Po vystřídání, kdy jsme už neměli nikoho na lavičce, dohrávali tři kluci se sebezapřením. Lukavice vyhrála zcela zaslouženě.“

Jiří Ježek (FK Kostelec n. O. B): „Hned v úvodu jsme neproměnili tutovku, ale naštěstí jsme proměnili penaltu po jasném faulu. Byl to vyrovnaný zápas, my jsme však po vedoucím gólu přestali běhat a zkušenější hosté pak zápas otočili.“

Pavel Drašnar st. (trenér Sokol Lukavice): „Musím poděkovat Kostelci, že nám vyšel vstříc přeložením zápasu na neděli, protože bychom jinak asi sestavu dohromady nedali. Prvních třicet minut jsme nehráli, chrápali jsme a zbytečně debatovali s rozhodčím. Po penaltě jsme se zvedli a podařilo se nám vyrovnat. V druhém poločase jsme domácí k ničemu nepustili, dali dva góly a utkání v klidu dohráli.“

Jan Voltr (kapitán Sokol Lukavice): „Napravili jsme prohru s Javornicí. Ta u nás byla lepší a my jen bojovali. Kostelec má mladý tým, přesto jsme od něj čekali víc. My jsme hráli zodpovědě zezadu na rychlé brejky.“

Kromě gólu jsi tam měl i další šance…

„To je pravda. (směje se) Hlavně že jsem se trefil aspoň jednou a přispěl tak k naší výhře.“

Pavel Drašnar ml. (Sokol Lukavice): „Spokojení jsme s výhrou. Začátek se nám nepovedl, možná i tím dopoledním začátkem zápasu, na což nejsme zvyklí. Zbytek zápasu jsme však měli pod kontrolou, ale museli jsme si dávat pozor na domácí rychlé útočníky. Jsme rádi, že jsme to dotáhli k třem bodům.“

Tělocvičná jednota Sokol Lukavice
# P Jméno ŽK ČK střídání
1 B Brandejs Petr      
2 Z Trejtnar Dominik      
3 O Janoušek Tomáš     11
5 O Tlapák Jakub      
6 Z Kába Zdeněk 22    
7 Z Kalousek Miroslav      
9 Z Cvejn Miroslav      
10 Z Pross Roman 18    
11 Z Drašnar Pavel      
14 Z Nosek Lukáš      
17 Ú Voltr Jan [K]     75
  Náhradníci
33 B Vaněček Václav      
8 Ú Thiel Libor     75
16 Ú Pazderník Robin     11
Tým Střelec branky Druh gólu Čas
Fotbalový klub Kostelec nad Orlicí z. s. Hochmann Miroslav Pokutový kop 18
Tělocvičná jednota Sokol Lukavice Trejtnar Dominik Branka 32
Tělocvičná jednota Sokol Lukavice Voltr Jan Branka 57
Tělocvičná jednota Sokol Lukavice Drašnar Pavel Branka 77